Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między innymi specjalistów od Azji, krajów Beneluksu i komunikacji międzykulturowej. W ofercie znajdują się unikatowe Studia Azjatyckie i Studia Niderlandystyczne.

Dostępne są także anglojęzyczne Asian Studies oraz Zarządzanie Integracją Międzykulturową z dotacją UE i niskim czesnym.

Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznychZnajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych (by waltstoneburner)

 

Asian Studies

Studia Azjatyckie I stopnia i specjalizacja Asian Studies pozwolą lepiej poznać nowych graczy na rynkach światowych. Wybitni badacze Azji, m.in. profesorowie: Maria Krzysztof Byrski, Krzysztof Dębnicki, Waldemar J. Dziak i Jacques Legrand przybliżą słuchaczom wymiar kulturowy, społeczny i ekonomiczny państw azjatyckich. Oprócz obowiązkowej nauki języka angielskiego studenci uczęszczają na lektoraty z języka arabskiego, chińskiego, hindi lub japońskiego. Studia Niderlandystyczne także kładą nacisk na praktyczną naukę języka. Studenci uzyskają nie tylko podstawową wiedzę z zakresu: historii, literatury, kultury, sztuki i społeczeństwa tego regionu, ale także opanują biegle znajomość języka niderlandzkiego (na poziomie C1).

Studia Azjatyckie umożliwią rozwój kariery w administracji, biznesie i korporacjach współpracujących z partnerami azjatyckimi oraz instytucjach kulturalnych i turystyce. Znawcy Niderlandów są poszukiwaniu do pracy w placówkach dyplomatycznych, kulturalnych, mediach, administracji w Polsce i Unii, a także w sektorze usług turystycznych oraz jako nauczyciele języka niderlandzkiego.

Ciekawe kierunki studiów

Procesy globalizacyjne stworzyły także zapotrzebowanie na specjalistów ds. komunikacji międzykulturowej na poziomie międzynarodowym i lokalnym. Zarządzanie Integracją Międzykulturową przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania grupami i środowiskami wielokulturowymi oraz procesami ich integracji w różnych branżach. Specjalizacja obejmuje psychologiczne, socjologiczne i prawno-formalne aspekty zarządzania międzykulturowego, techniki mediacji i rozwiązywania konfliktów grupowych oraz międzykulturowego coachingu i NLP. Zajęcia prowadzą specjaliści prawa międzynarodowego, procesów integracyjnych i dyplomaci.

W krajowych samorządach, administracji i NGO’s potrzebni są coraz częściej pracownicy zdolni do kreowania inicjatyw kulturalnych, projektów animacyjnych w grupach i środowiskach lokalnych, także zróżnicowanych kulturowo oraz realizacji lokalnych polityk publicznych. Animacja Kultury i Społeczności Lokalnych oraz Zarządzanie Rozwojem Społeczności Lokalnych to studia dla przyszłych liderów społecznych. Absolwenci będą mogli zawodowo zajmować się mediacjami społecznymi, tworzeniem lokalnych projektów i strategii, wprowadzaniem innowacji społecznych do lokalnych instytucji publicznych oraz nawiązywaniem współpracy z organizacjami społecznymi i biznesowymi.

Bliższe informacje w Biurze Rekrutacji Collegium Civitas
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48 22) 656 71 89
www.civitas.edu.pl

Zainteresują Cię również

Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków
„Azja w obiektywie” to nowa sekcja filmowa tegorocznego Festiwalu Pięć Smaków. W jej ramach zaprezentowany zostanie ostatni wywiad...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 24 – wietnamskie być albo nie być Lekcje wietnamskiego: Lekcja 24 – wietnamskie być albo nie być
W kolejnej lekcji poświęconej wietnamskiej gramatyce Annie przedstawi nam, w jaki sposób wykorzystywać czasownik „być”, czyli...
Naród Brau Naród Brau
Członkowie ludu Brâu (Brau, Brao) przywędrowali do Wietnamu ponad 100 lat temu. Największa ich liczba zamieszkuje Laos (od 13 do...
Wspaniałe odkrycie wietnamskich archeologów Wspaniałe odkrycie wietnamskich archeologów
Wietnamscy archeolodzy odkryli kamienną drogę, pochodzącą prawdopodobnie z XIV wieku. Wspaniałego odkrycia dokonano w ruinach...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności