Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między innymi specjalistów od Azji, krajów Beneluksu i komunikacji międzykulturowej. W ofercie znajdują się unikatowe Studia Azjatyckie i Studia Niderlandystyczne.

Dostępne są także anglojęzyczne Asian Studies oraz Zarządzanie Integracją Międzykulturową z dotacją UE i niskim czesnym.

Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznychZnajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych (by waltstoneburner)

 

Asian Studies

Studia Azjatyckie I stopnia i specjalizacja Asian Studies pozwolą lepiej poznać nowych graczy na rynkach światowych. Wybitni badacze Azji, m.in. profesorowie: Maria Krzysztof Byrski, Krzysztof Dębnicki, Waldemar J. Dziak i Jacques Legrand przybliżą słuchaczom wymiar kulturowy, społeczny i ekonomiczny państw azjatyckich. Oprócz obowiązkowej nauki języka angielskiego studenci uczęszczają na lektoraty z języka arabskiego, chińskiego, hindi lub japońskiego. Studia Niderlandystyczne także kładą nacisk na praktyczną naukę języka. Studenci uzyskają nie tylko podstawową wiedzę z zakresu: historii, literatury, kultury, sztuki i społeczeństwa tego regionu, ale także opanują biegle znajomość języka niderlandzkiego (na poziomie C1).

Studia Azjatyckie umożliwią rozwój kariery w administracji, biznesie i korporacjach współpracujących z partnerami azjatyckimi oraz instytucjach kulturalnych i turystyce. Znawcy Niderlandów są poszukiwaniu do pracy w placówkach dyplomatycznych, kulturalnych, mediach, administracji w Polsce i Unii, a także w sektorze usług turystycznych oraz jako nauczyciele języka niderlandzkiego.

Ciekawe kierunki studiów

Procesy globalizacyjne stworzyły także zapotrzebowanie na specjalistów ds. komunikacji międzykulturowej na poziomie międzynarodowym i lokalnym. Zarządzanie Integracją Międzykulturową przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania grupami i środowiskami wielokulturowymi oraz procesami ich integracji w różnych branżach. Specjalizacja obejmuje psychologiczne, socjologiczne i prawno-formalne aspekty zarządzania międzykulturowego, techniki mediacji i rozwiązywania konfliktów grupowych oraz międzykulturowego coachingu i NLP. Zajęcia prowadzą specjaliści prawa międzynarodowego, procesów integracyjnych i dyplomaci.

W krajowych samorządach, administracji i NGO’s potrzebni są coraz częściej pracownicy zdolni do kreowania inicjatyw kulturalnych, projektów animacyjnych w grupach i środowiskach lokalnych, także zróżnicowanych kulturowo oraz realizacji lokalnych polityk publicznych. Animacja Kultury i Społeczności Lokalnych oraz Zarządzanie Rozwojem Społeczności Lokalnych to studia dla przyszłych liderów społecznych. Absolwenci będą mogli zawodowo zajmować się mediacjami społecznymi, tworzeniem lokalnych projektów i strategii, wprowadzaniem innowacji społecznych do lokalnych instytucji publicznych oraz nawiązywaniem współpracy z organizacjami społecznymi i biznesowymi.

Bliższe informacje w Biurze Rekrutacji Collegium Civitas
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48 22) 656 71 89
www.civitas.edu.pl

Zainteresują Cię również

Rytuał Hau Dong – jak skontaktować się z bogami? Rytuał Hau Dong – jak skontaktować się z bogami?
Hầu đồng albo też Lên đồng (Len dong) jest wietnamskim rytuałem, podczas którego za pośrednictwem medium zostaje nawiązany kontakt...
Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków Azja w obiektywie na Festiwalu Pięć Smaków
„Azja w obiektywie” to nowa sekcja filmowa tegorocznego Festiwalu Pięć Smaków. W jej ramach zaprezentowany zostanie ostatni wywiad...
Współpraca wietnamsko-rosyjska Współpraca wietnamsko-rosyjska
Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew oraz sekretarz generalny Komunistycznej Partii Wietnamu Nông Đức Mạnh są zgodni...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 13 – „tylko, właśnie, dopiero co” Lekcje wietnamskiego: Lekcja 13 – „tylko, właśnie, dopiero co”
Jak skonturować zdanie w języku wietnamskim mówiące o tym, że coś się właśnie (niedawno) wydarzyło? Używając słówka  „mới”&...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności