Dla wielu par 25. rocznica małżeństwa jest wynikiem trudnym do osiągnięcia. Polscy małżonkowie z takim stażem, na swoje „Złote Gody” otrzymują zwykle uroczyste dokumenty od władz. Ostatnie wieści z Wietnamu donoszą jednak, że tam to dopiero dosłownie rozumie się romantyczne stwierdzenie: miłość na całe życie.

Wietnam | Dolina Miłości w Da Lat (ok. 5 km na północ od centrum miasta)Wietnam | Dolina Miłości w Da Lat (ok. 5 km na północ od centrum miasta) (by teijo)

 

Małżeństwo z długim stażem

Pewna para z Wietnamu postanowiła pod względem długości małżeńskiego stażu pobić rekord Guinnessa... 

110-letni Huynh Van Lac (Huỳnh Văn Lạc) i jego 106-letnia małżonka Nguyen Thi Lanh (Nguyễn Thị Lành) są małżeństwem od 82 lat.

Tych dwoje Wietnamczyków chce swoje długie małżeństwo zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa.

„Huỳnh Văn Lạc wraz z małżonką pobili w zeszłym tygodniu narodowy rekord długości małżeństwa” – powiedział dyrektor wietnamskiej Księgi Rekordów, Le Tran Truong An. „Zgłosimy ich małżeństwo do Księgi Guinnessa, jak tylko przygotujemy wszystkie dokumenty”.

Według pana Lạca jego małżeństwo utrzymuje się tak długo, ponieważ oboje unikają kłótni. „Trzeba dzielić się wzajemnie szczęściem i zaufaniem” – powiedział. Jego recepta na długie życie: „Systematycznie uprawiać sport i pozytywnie myśleć”.

Dębowe gody

W Księdze Rekordów Guinnessa w rubryce „najdłużej trwające małżeństwo” prowadzą dotychczas Herbert i Zelmyra Fisher. Oboje przeżyli razem ponad 86 lat. Herbert umarł w lutym tego roku w wieku 105 lat, a wdowa ma obecnie 103 lata.

80. rocznica ślubu jest w wielu językach określana bywa mianem „Dębowych Godów”. W Holandii używa się także pojęcia „Plutonowe Wesele”.

Życzymy panu Lạc i jego małżonce jeszcze wielu wspólnych lat życia i pobicia tego, jakże romantycznego, rekordu.

Wietnam | Wszyscy młodzi i zakochani marzą o tym, by ich szczęście trwało wiecznieWietnam | Wszyscy młodzi i zakochani marzą o tym, by ich szczęście trwało wiecznie (by linhngan)

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie
Święto Tết Đoan Ngọ przypada w czasie letniego przesilenia dnia z nocą i rozpoczyna sie piątego dnia piątego miesiąca księżycowego...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności