Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie są dla Wietnamu dużym sukcesem. Hoang Xuan Vinh przywiózł ze sobą aż dwa medale – jest to rekord.

Wietnam | Wietnam zdobył 2 medale na Olimpiadzie w RioWietnam | Wietnam zdobył 2 medale na Olimpiadzie w Rio (by viajor )

 

Wietnam na Igrzyskach Olimpijskich

Wietnam startuje na Letnich Igrzyskach Olimpijskich od 1952 roku. Przez te wszystkie lata reprezentantom Wietnamu udało się przywieźć 4 medale, z czego 2 zostały zdobyte w tym roku. W 2000 roku zdobyto srebro w podnoszeniu ciężarów, a w 2008, również srebro w taekwondo.

Wietnam na Rio 2016

Hoang Xuan Vinh jest teraz prawdziwym bohaterem w Wietnamie. Spośród 23 reprezentantów Igrzysk Olimpijskich w Rio, jako jedyny został medalistą olimpijskim i to podwójnym! Złoto ustrzelił w konkurencji z pistoletu pneumatycznego na 10 metrów, srebro z 50 metrów, w konkurencji w strzelaniu z pistoletu dowolnego.

Sportowiec wziął również udział w Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Tam jednak nie miał tyle szczęścia i zajął 9. oraz 4. miejsce.

Hoang Xuan Vinh jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Azji.

Jest to jedyny sportowiec, który zdobył złoty medal w strzelectwie.

Zainteresują Cię również

Naród Brau Naród Brau
Członkowie ludu Brâu (Brau, Brao) przywędrowali do Wietnamu ponad 100 lat temu. Największa ich liczba zamieszkuje Laos (od 13...
Lekcje wietnamskiego: Lekcja 13 – „tylko, właśnie, dopiero co” Lekcje wietnamskiego: Lekcja 13 – „tylko, właśnie, dopiero co”
Jak skonturować zdanie w języku wietnamskim mówiące o tym, że coś się właśnie (niedawno) wydarzyło? Używając słówka&...
Naród Ba Na Naród Ba Na
Naród Ba Na, zwany także Bahnar, osiedlił się na Wyżynie Centralnej już przed wiekami i tym samym należy do najstarszych...
Jezioro Westchnień w Da Lat Jezioro Westchnień w Da Lat
Trzeba przyznać, że Wietnamczycy maja talent do nadawania pewnym miejscom niezwykle romantycznych nazw. Któż słysząc o...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności