Okolice Đà Lạt słyną z naturalnego piękna: urzekające doliny, kwiatowe dywany i malownicze wodospady, to cechy wyróżniające krajobraz tej części Wietnamu. Ponizej przedstawiamy najbardziej znane i najchętniej odiedzane wodospady tego rejonu.

Wietnam | Kaskady PongourWietnam | Kaskady Pongour (by C. Karras)

 

Wodospad Pongour

Niezwykle piękny wodospad Pongour znajduje się około 50 km od Đà Lạt i jest jednym z najpopularniejszcyh i najchętniej odwiedzanych miejsc wśród Wietnamczyków. Współtworzy on naprawdę czarującą scenerię: liczne kaskady pobłyskują wśród skał na bajkowym tle zielonej puszczy. Wodospad Pongour to miejsce wprost stworzone dla romantycznych spacerów we dwoje i pikników.

Sam wodospad, tworzony przez siedem kaskad, według miejscowych legend przyrównywany jest do falującyc na wodzie włosów pięknej dziewczyny.

Opłata za wstęp wynosi 10,000VNĐ (0,5 USD).

Wodospad Prenn

Bardzo ciekawa, zwłaszcza w porze deszczowej, jest wycieczka do jednego z wodospadów położonych na południe od Đà Lạt. W odległości zaledwie 12 km od miasta znajduje się wspaniały wodospad Prenn (Thác Prenn). Ze względu na swoje bliskie położenie względem miasta miejsce to jest bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez turystów, co oczywiście wpłynęło na krajobraz wokół wodospad. Tak więc prócz piękna przyrody znaleźć można tu restauracje, kawiarnie oraz liczne atrakcje turystyczne takie jak np. kajaki czy przejażdżki kolejką linową.

Woda spada tu z wysokości 20 m do wąwozu, gdzie tworzy imponujący skalny basen. Ciekawą atrakcją jest spacer ścieżką za wodospadem, jak za wodną kotarą, co daje niesamowity efekt stnia pod wodospadem bez ryzyka przemoczenia.

Opłata za wstęp na teren wodospadu wynosi 20,000VNĐ (1USD).

Wodospad Słonia

Wodospad Słonia leży na dnie górskiej przełęczy, 30 km na południowy zachód od miasta Da Lat.

Sięgający 30 metrów wysokości wodospad jest jednym z najbardziej imponujących w okolicy Da Lat. Olbrzymie głazy leżące u stóp wodospadu potęgują dramatyczny charakter tego krajobrazu. Ścieżka prowadzące od wejścia do wodospadu, mimo iż nie jest długa, jest dość trudna i zdradliwa ze względu na śliskie i porośnięte mchem kamienne stopnie. Koniecznie więc, wybierając się w to miejsce, należy zachować ostrożność i patrzeć pod nogi.

Wstęp na tern wodospadu jest bezpłatny.

Wodospad Datanla

Datanla znajduje sie w odległości jedynie 6 km od centrum Da Lat, stanowi więc doskonały cel wycieczki o każdej porze dnia. Teren w okół wodospadu oferuje liczne atrakcje turystyczne m.in. kolejkę linową, roller-coaster, zjeżdżanie na linie do wspinaczki, rafting (rodzaj spływu). Zmęczeni i głodni turyśi mogą posilić sie i nabrać sił w jednej z restauracji znajdujących sie w pobliżu wodospadu.

Sam wodospad wznosi sie na kilku poziomach, na które można bez problemu dotrzeć podążając wytyczonym szlakiem.

Wstęp jest płatny i wynosi 10,000VNĐ (0,5 USD).

Wodospad Dambri

Wodospad Dambri leży 130 km od miasta Da Lat, ale z pewnością warto wybrać sie na tak daleką wycieczkę aby móc podziwiać ten imponujacy i najwyższy w prowincji wodospad.

Wietnam | Wodospad PrennWietnam | Wodospad Prenn (by C. Karras) 

Wodospad liczy sobie 70 metrów wysokości a spadające woda tworzy u jego podnóża sporej wielkości basen, najeżony ostrymi skałami.

Z jego powstaniem wiąże sie smutna legenda, według której wodospad utworzyły płynace łzy kobiety, która umarła ze smutku i tęsknoty czekając na powrót ukochanego, który nigdy sie nie pojawił. Jej ciało zmieniło się w skałę a łzy do dziś spływaja tworząc ten majestatyczny wodospad.

Pozostałe wodospady w okolicy Da Lat

  • Wodospad Bao Dai (50km od Da Lat)
  • Wodospad Bo Ba (80km od Da Lat)
  • Wodospad Tygrysa (15km od Da Lat)
  • Wodospad Lien Khuong (28km od Da Lat)
  • Wodospad Ankroet (17km od Da Lat)
  • Wodospad Cam Ly (2km od Da Lat)
  • Wodospad Gougah (35km od Da Lat)

       

Zainteresują Cię również

Studia Azjatyckie w Collegium Civitas Studia Azjatyckie w Collegium Civitas
Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między...
2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie Tet Doan Ngo – jedno z najważniejszych świąt w Wietnamie
Święto Tết Đoan Ngọ przypada w czasie letniego przesilenia dnia z nocą i rozpoczyna sie piątego dnia piątego miesiąca księżycowego...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności