Wycieczka do Delty Mekongu jest dla zwiedzających Sajgon absolutną koniecznością. Liczne odnogi tej najpotężniejszej rzeki Indochin wpływają tam do Morza Południowochińskiego.

Wietnam | Zachwycające krajobrazy Delty MekonguWietnam | Zachwycające krajobrazy Delty Mekongu (by dgmckelvey)

 

Turystyka kontra natura

Krajobraz tej części Wietnamu bez chwili wahania zaliczyć można do kategorii „zapierających dech w piersiach”. Zaznamy tu ukojenia na tle natury, co pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć o nerwowym programie wycieczki.

Wycieczki organizowane przez biura podróży są bardzo „turystyczne” i nie pozostawiają zbyt dużo swobody, zaś indywidualne wyprawy są przedsięwzięciem dość trudnym do zrealizowania, ale wartym rozważenia.

Charakterystyka regionu Delta Mekongu.

Delta Mekongu z biurem podróży

Turyści zazwyczaj mają do wyboru jedno-, dwu- lub trzydniową wycieczkę po Delcie Mekongu, organizowaną przez lokalne biuro podróży. W programie znajduje się zwykle: zwiedzanie pływających targów, odwiedziny małych lokalnych manufaktur, farm egzotycznych zwierząt (np. krokodyli) i plantacji roślin, możliwość obserwowania pracy na polach ryżowych i życia mieszkańców okolicznych wiosek z perspektywy wody oraz przekąski na łodzi (najczęściej w postaci świeżych owoców).

Najczęstszymi zarzutami wobec wycieczek zorganizowanych są: wszechobecny pośpiech, tłumy innych turystów i nastawienie na sprzedaż pamiątek czy innych lokalnych produktów.

Ważna uwaga: kilkudniowa wycieczka zorganizowana do Delty nie zawsze oznacza, że cały ten czas spędzimy na wodzie. W zależności od oferty przewoźnika, możemy wybrać kilkunastoosobową łódź  pełniącą również funkcję hotelu lub transport łączony: łodzie + przejażdżki autobusem (niestety te drugie okazują się czasem dominującym środkiem transportu).

Niektóre biura podróży mają w ofercie podrzucenie nas w drodze powrotnej do naszego hotelu w Sajgonie – warto sprawdzić tę opcję.

Delta Mekongu na własną rękę

Aby wybrać się na wycieczkę po Delcie na własną rękę, potrzeba trochę samozaparcia i umiejętności organizacyjnych. Musimy ustalić plan miejscowości, które chcielibyśmy odwiedzić, a następnie każdą z nich poznawać wynajmując skuter lub lokalną łódź. Naszą bazą wypadową mogą być jedne z największych miast Delty Mekongu, np.:

  • Can Tho
  • My Tho
  • Vinh Long

Droga z Ho Chi Minh City (dawnego Sajgonu) do miasteczek Delty Mekongu zajmuje około 2-2,5 godziny podróży autobusem lub minivanem.

Jeśli mamy w planach zwiedzanie różnych rejonów Azji Południowo-Wschodniej, warto zastanowić się na podróż Deltą z Sajgonu do stolicy Kambodży – Phnom Penh lub odwrotnie.

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały się różne...
Świątynia literatury w Hai Duong Świątynia literatury w Hai Duong
Prowincja Hải Dương (Hai Duong) jest pod względem powierzchni jedną z najmniejszych w Wietnamie. Jednocześnie należy jednak do...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej w...
Pagoda Lang w Hanoi Pagoda Lang w Hanoi
Pagoda Lang (Chùa Láng) jest jedną z najstarszych świątyń w Hanoi. Położona w cieniu ogromnych starych drzew wygląda jak spokojna...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności