Wycieczka do Delty Mekongu jest dla zwiedzających Sajgon absolutną koniecznością. Liczne odnogi tej najpotężniejszej rzeki Indochin wpływają tam do Morza Południowochińskiego.

Wietnam | Zachwycające krajobrazy Delty MekonguWietnam | Zachwycające krajobrazy Delty Mekongu (by dgmckelvey)

 

Turystyka kontra natura

Krajobraz tej części Wietnamu bez chwili wahania zaliczyć można do kategorii „zapierających dech w piersiach”. Zaznamy tu ukojenia na tle natury, co pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć o nerwowym programie wycieczki.

Wycieczki organizowane przez biura podróży są bardzo „turystyczne” i nie pozostawiają zbyt dużo swobody, zaś indywidualne wyprawy są przedsięwzięciem dość trudnym do zrealizowania, ale wartym rozważenia.

Charakterystyka regionu Delta Mekongu.

Delta Mekongu z biurem podróży

Turyści zazwyczaj mają do wyboru jedno-, dwu- lub trzydniową wycieczkę po Delcie Mekongu, organizowaną przez lokalne biuro podróży. W programie znajduje się zwykle: zwiedzanie pływających targów, odwiedziny małych lokalnych manufaktur, farm egzotycznych zwierząt (np. krokodyli) i plantacji roślin, możliwość obserwowania pracy na polach ryżowych i życia mieszkańców okolicznych wiosek z perspektywy wody oraz przekąski na łodzi (najczęściej w postaci świeżych owoców).

Najczęstszymi zarzutami wobec wycieczek zorganizowanych są: wszechobecny pośpiech, tłumy innych turystów i nastawienie na sprzedaż pamiątek czy innych lokalnych produktów.

Ważna uwaga: kilkudniowa wycieczka zorganizowana do Delty nie zawsze oznacza, że cały ten czas spędzimy na wodzie. W zależności od oferty przewoźnika, możemy wybrać kilkunastoosobową łódź  pełniącą również funkcję hotelu lub transport łączony: łodzie + przejażdżki autobusem (niestety te drugie okazują się czasem dominującym środkiem transportu).

Niektóre biura podróży mają w ofercie podrzucenie nas w drodze powrotnej do naszego hotelu w Sajgonie – warto sprawdzić tę opcję.

Delta Mekongu na własną rękę

Aby wybrać się na wycieczkę po Delcie na własną rękę, potrzeba trochę samozaparcia i umiejętności organizacyjnych. Musimy ustalić plan miejscowości, które chcielibyśmy odwiedzić, a następnie każdą z nich poznawać wynajmując skuter lub lokalną łódź. Naszą bazą wypadową mogą być jedne z największych miast Delty Mekongu, np.:

  • Can Tho
  • My Tho
  • Vinh Long

Droga z Ho Chi Minh City (dawnego Sajgonu) do miasteczek Delty Mekongu zajmuje około 2-2,5 godziny podróży autobusem lub minivanem.

Jeśli mamy w planach zwiedzanie różnych rejonów Azji Południowo-Wschodniej, warto zastanowić się na podróż Deltą z Sajgonu do stolicy Kambodży – Phnom Penh lub odwrotnie.

Zainteresują Cię również

2011 – rok Kota czy Królika? 2011 – rok Kota czy Królika?
Jeśli chodzi o to, które zwierzę – według chińskiej tradycji – obejmowało patronat nad rokiem 2011, w mediach pojawiały...
Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie Dang Thai Son gościem Jubileuszowego koncertu Filharmonii Narodowej w Warszawie
W minioną sobotę odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, zorganizowany z okazji 110 rocznicy istnienia Filharmonii Narodowej...
Nowy Rok u plemienia Hmong Nowy Rok u plemienia Hmong
Podobnie jak dla Wietnamczyków, także dla narodu Hmong (H’Mông) Nowy Rok jest najważniejszym świętem w roku. W ich języku...
Tradycyjne wesele ludu Mnong Tradycyjne wesele ludu Mnong
Naród Mnông, żyjący od wieków na Wyżynie Centralnej Wietnamu, zachował do dzisiaj wiele różnorodnych tradycyjnych...

 

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności