Yangon: atrakcje, zwiedzanie i ciekawostki

 • Muzeum Narodowe Birmy w Yangon

  Każdy kto podróżuje po Birmie koniecznie powinien zajrzeć do Muzeum Narodowego w Yangon. W tym niezwykłym miejscu zostały zgromadzone bezcenne zabytki odzwierciedlające bogactwo historii i kultury Birmy.

 • Ogród zoologiczny w Yangon

  W pobliżu Parku Jezioro Kandawgyi w Yangon znajduje się najstarszy i drugi co do wielkości ogród zoologiczny Birmy, który obecnie stanowi jedną z największych atrakcji miasta, zarówno dla jego mieszkańców jak i odwiedzających go turystów.

 • Park Kandawgyi w Yangon

  Park Kandawgyi to niezwykłe miejsce w Yangon, które koniecznie trzeba odwiedzić. Stąd podziwiać można słynną Pagodę Shwedagon, urokliwe jezioro Kadawgyi z Karaweik Hall czy też odwiedzić ogród zoologiczny z jego licznymi atrakcjami.

 • Świątynia Shwedagon Paya w Yangon

  Świątynia Shwedagon Paya znajduje się w północnej części miasta Yangon, na wzgórzu Singuttara, 58 m n.p.m. Wybudowana została przez lud Mon, pomiędzy VI a X wiekiem. Od tamtego czasu była wielokrotnie niszczona i odbudowywana.

 • Yangon – dawna stolica Birmy

  Yangon, a właściwie Rangun (Rangoon) do listopada 2005 roku był stolicą Myanmaru. Mimo iż ta prestiżowa funkcja już mu nie przysługuje, nadal jest największym, najważniejszym i najbardziej zaludnionym miastem w Birmie.

Na tej stronie używamy plików cookie.

Sprawdz politykę prywatności